Universitetet i Oslo
Eventyr og sagn
Digital samling av eventyr og sagn
Søk i Eventyr og sagn
Søk
Avansert søk
Login
Avansert søk på eventyr og sagn:
Sjanger:
Ikke valgt
EVENTYR
SAGN
Undersjanger:
Ikke valgt
Dyreeventyr
Undereventyrene
Legendeeventyr
Aitiologiske eventyr
Novelleeventyr
Gutten og det dumme trollet
Molbohistorier
Eventyr om ektefolk
Eventyr om kvinner
Eventyr om menn
Eventyr om prester
Lygeeventyr
Remseeventyr
Catch-tales
Naturmytiske sagn
Historiske sagn
Type/Tittel:
Ikke valgt
Ait.leg.103-
Ait.leg.104-
Ait.leg.117-
Ait.leg.131-
Ait.leg.59-
Ait.leg.61-
Ait.leg.85-
AT1-Reven stjeler fisk
AT10-Utfor berget
AT1000-1160-_AT 1160 Gutten og det dumme trollet
AT1000ff-
AT1030-Dele årets avling
AT1093-Ordkamp med troll
AT1096-Skomakeren som kappsydde med Fanden
AT111-Katten og musa
AT112-Hjemmemusa og fjellmusa
AT1157-Langpipa
AT116-Bamse brakar
AT1161-Kjetta på Dovre
AT1164-Den vonde kjerringa
AT1165-Høybergsgubben
AT1179-Skipperen og Gamle-Erik
AT1186-Fanden og futen
AT120-Den som våkner først
AT122-Katta og fuglen
AT1227-Ekornjakten
AT122A-Da reven var gjeter
AT122E-De tre bukkene Bruse
AT123-Ulven og geitekillingen
AT1242A-Båten blir lettere
AT1245-Dagen ville ikke gå inn gjennom døra
AT1260-Maten i tjernet
AT1260**-Dukke etter fisk
AT1276-Båten son var tørst
AT1278-Merket i båtripa
AT130-Stuten og bukken og væren
AT1313A-mannen som trodde han var død
AT132-Bukken og ulven
AT1321-Den redde mannen
AT1353-Vonde mennesker er verre enn fanden
AT1360B-Kona som ville bli kvitt mannen sin
AT1360C-Utro kone
AT1362-Istappen
AT1365AB-Kjerringa mot strømmen
AT1380-Kjerringa som hadde munk
AT1381-Mannen som ble prest, prost og støtte
AT1383-Hun som ikke kjente seg selv
AT1384-Somme kjerringer er slike
AT1406-Dumme menn og troll til kjerringer
AT1408-Mannen som skulle stelle hjemme
AT1415-Gudbrand i lia
AT1416-Musa i sølvkruset
AT1431-Gjespen går mannimellom
AT1440-Herremannsbrudenr
AT1452-Friertesten
AT1453-Stabburnøkkelen
AT1453A-Jenta som var så flink til å veve
AT1456-Jenta som så så godt
AT1457-Døtre med talevansker
AT1458-Jenta som spiste så lite
AT1459**-Å holde fasaden
AT1461-De stygge navnene
AT1462-Engelen i treet
AT1462*-Sju år gammal grøt
AT1464D*-Det gjør ikke noe
AT15-Reven som gudfar
AT1503*-De to døtrene
AT1525-Mestertyven
AT1525R-De tre brødrene
AT153-Bjørnen som ble gjelt
AT1533-Et rettferdig skifte
AT1535-Store-Per og Vesle-Per
AT1536A-De døde som gikk igjen
AT1537-Klokkeren i bygda vår
AT1538-Gutten som ville bli handelskar
AT1539-Gutten og de tre munkeprestene
AT154-Vel gjort og ille lønnet
AT1540-Ringerike-himmelrike
AT1541-Fattigmann jul
AT1542-Peil med narrestikkene
AT1544-Mannen som lånte hus
AT1545-Prestens gårdsgutt
AT155-Verden lønner ikke annerledes
AT1560-Husbonden og tjenestegutten
AT1561*-Han så sola
AT1563-Døtrene og drengen
AT1568*-Husbonden og drengen
AT157-Bjørnen og jægeren
AT1573**-Økseskaftet
AT1635*-Ol Speiels kanne
AT1640-Den tapte skreddren
AT1641-Kullbrenneren
AT1651-Den rettferdige firskillingen
AT1653AB-Pyk, Sløg og Askeladden
AT1655-Gutten og kornet
AT1675-Oksekalven
AT1678-Gutten som ikke hadde sett kvinnfolk
AT1685-+ 1696 Galemattis
AT1688A*-Vesle-Per som var så glad i god mat
AT1688B*-De to frier-rivalene
AT168A-Han far sjøl i stua
AT1698G-
AT1698J-Goddag mann! Økseskaft!
AT1698K-En gammel pris
AT1701-Leve lenge _ daue snart
AT1725-Sløg
AT1730-De narrede frierne
AT1735-Den som gir en skilling i Guds navn, får tidobbelt igjen
AT1736-Den gjerrige presten
AT1739-Mannen som var med kalv
AT1775-Den uheldige presten
AT179-Jegeren og bjørnen
AT1791-Presten og klokkeren
AT1792-Presten og klokkeren
AT1804-Gjort og tenkt er like godt
AT1804*-Gjort og tenkt er like godt
AT1810-Vitser om konfirmasjon og konfirmantopplæring
AT1824-Parodisk preken
AT1827A-Presten og kortstokken
AT1830-Presten ber om regn
AT1832-Gutten og herremannen
AT1832*-Gutten og herremannen
AT1832*D-D Konfirmanten som spurte presten
AT1833E-Å være Vårherre
AT1834-Presten som sang så vakkert
AT1838-Grisen i kirken
AT1845-En hellig kur
AT1889B-Innsida ut
AT1890/AT1895-Jaktlykke
AT1890D-Skudd med lateinen
AT1894-Skudd med latienen
AT1920-Den tynneste kjerringa
AT1925-Ønske over alle ønsker
AT1948-For mye mas
AT1950-Hvem er latest
AT1960A-Drambott
AT1960B-Den store fisken
AT1960C-Den store fiskefangsten
AT1960D-Den store løgneren
AT1960E-Det store fjøset
AT1960G-Det store treet
AT1960H-Den store skipet
AT1961-Det store bryllupet
AT2-Hvorfor bjørnen er stubbrumpet
AT2010I-Jeg tjente hos en bonde
AT2014A-Bonden og trollet
AT2015-Geita som ikke ville hjem om kvelden
AT2021-Hanen og høna i nøtteskogen
AT2022-Hanen som falt i bryggekaret
AT2025-Pannekaka
AT2027-Kjetta som var så fæl til å ete
AT2035-Huset som Jakob bygde
AT204-Dyra i havsnød
AT2075-Hanen og høna
AT20C-Flukten for verdens undergang
AT211*-Grisen og levemåten hans
AT219***-Høna og hunden
AT2200-Narre-eventyr
AT221A-Fuglekongen
AT222-Krig mellom dyrene
AT2250-Skrinet med det rare i
AT2271-Det korte eventyret
AT230*-Hanen og orrhanen
AT2320-Sirkel-eventyr
AT247-Hver synes best om sine barn
AT300-Drakedreperen
AT301-De tre røvede prinsesser
AT302-Gutten som gjorde seg til løve, falk og maur
AT303-Tvillingbrødrene
AT304-Skytteren
AT306-Kongsdøtrene som danset om natta
AT307-Den svarte jomfrua
AT311-Risen og de tre søstrene
AT311***-Risen og de tre søstrene
AT313-Mestermø
AT314-Gutten og trollhesten
AT325-Bonde Værskjegg
AT326-Hans Uredd
AT327-Gutten og jenta i risegården
AT327C-Smørbukk
AT328-Gutten som stjal fra trollet
AT330-Smedet som ikke torde slippe inn i helvete
AT330B-Smeden som narra djevelen
AT332-Gutten med øldunken
AT34B-Bjørnen og osten
AT361-Gutten som skulle tjene sju år
AT363-Grønnskjegg
AT366-Tarmene mine
AT37*-Reven som gjeter
AT38-Mannen og bjørnen
AT400-De tre prinsessene i Hvidtenland
AT402-Gutten som ville fri til datter til mor i Kroken
AT403-Buskebrura
AT403B-Manndatteren og kjerringdatteren
AT408-Tre sitroner
AT425-Østenfor sol og vestenfor måne
AT432-Den grønne ridder
AT433A-Prins Hedvig og skjønn Valborg
AT450-De to barna i fulgeham
AT451-De tolv villender
AT461-Rike Per Kremmer
AT470-Venner i liv og død
AT471-De sju folene
AT471A-Munken og fuglesangen
AT475-Soldaten som kokte for det vonde
AT47A-Mikkel som vil smake hestekjøtt
AT48*-Bjørnen som ville til apekatten etter gullenke
AT480-Manndatteren og kjerringdatteren
AT5-Slipp granrot, og ta revefot
AT50-Reven og den syke løven
AT500-Rumleskaft
AT501-De tre mostrene
AT506-Den takknemlige døde
AT507A-Følgesvennen
AT510AB-Kari Trestakk
AT513-Askeladden og de gode hjelperne
AT530-Prinsessen på glassberget
AT531-Grimsborken
AT545A-Fattigjenta som ble dronning
AT545B-Herreper
AT550-Gullfuglen
AT551-Ungdomslandet
AT552B-Mannen som fikk væren, bjørnen og reven til svigersønner
AT553-Villravnen
AT554-Dyrenes hjelp
AT555-Kona som ville bli liksom Gud
AT560-Gutten som skulle tjene tre år uten lønn
AT561-Aladin
AT562-Fyrtøyet
AT563-Gutten som gikk til Nordavinden og krevde igjen melet
AT565-Kverna som står og maler på havets bunn
AT566-Undereplene
AT56A*-Reven og kråkene
AT57-Kråkas morgensang
AT570-Gjete kongens harer
AT571-Vil du være med så heng på
AT577-Per, Pål og Espen Askeladd
AT580-Det har ingen nød med den som alle kvinnfolk er glad i
AT590-Det blå båndet
AT592-Veslefrikk med fela
AT593-Fiddiwaw
AT60-Katten og spurven
AT61-Hanen og reven
AT611-Tobakksgutten
AT613-Tro og Utro
AT65-Reveenka
AT650A-Mumle Gåsegg
AT655-De kloke brødrene
AT675-Lat-Lars
AT676-De tolv røverne
AT7-Bjørnen og reven vedder
AT70-Reddere enn haren
AT700-Tommeliten
AT705-Fiskebarnet
AT708-Vidunderbarnet
AT709-Snofri
AT710-Jomfru Maria som gudmor
AT711-Lurvehette
AT726-Den syvende far i huset
AT750A-Ønskene
AT750B-Straff og belønning
AT751A-Gjertrudsfuglen
AT755-Jenta som ikke ville ha barn
AT758-Evas ulike barn
AT765-Kona som ville drepe datteren sin
AT768-Kristoforus-legenden
AT777-Jerusalems skomaker
AT791-Kristus og St. Peter i nattlosjiet
AT81-Haren som har hus i hver busk
AT810-Kontakt med den onde
AT812-Fandens sju spørsmål
AT821A-Reddet av djevelen
AT822-Den dovne gutten og den flittige jenta
AT826-Mannehausen
AT852-Askeladden som fikk kongsdattera til å løgste seg
AT853-Prinsessa som ingen kunne målbinde
AT870-Kongsdatteren i haugen
AT870A-Vesle Åse gåsepike
AT875-Ikke kjørende og ikke ridende
AT882-Kongen og fillejenta
AT887-Gro Selde
AT890-Et stykke mannekjøtt
AT892-De to kongebarna
AT9-Den urettferdige partneren
AT900-Håkon Borkenskjegg
AT910A-Farens tre vise råd
AT910B-De tre gode råd
AT922-Presten og klokkeren
AT923A-Som vind i varm sol
AT927-Den dødsdømtes gåte
AT934E-Trollnøstet
AT950-Tyven i skattkammeret
AT952-Kongen og soldaten
AT955-Røverbrudgommen
AT96*-Haren som hadde vært gift
AT962**-Jenta som tråkket på brødene
ml3000-Wittenbergskolen
ml3005-Prest maner "spøkelse" i jord
ml3010-Fanden som karjolhjul
ml3015-Fanden i kortlaget
ml3020-Ukyndig løser Fanden
ml3025-Skyss med Fanden
ml3030-Kvitormen (Visormen)
ml3035-Trollkjerringdattera
ml3040-Trollkjerring kinner smør
ml3045-Trollkjerringa og tjenestegutten ("Her opp og her ned til Jønsås")
ml3050-Trollkjerringstevne (Heksesabbat)
ml3055-Trollkjerring blir skadet
ml3060-Ormemaneren
ml3065-Padda og ormen
ml3070-Fanden i danselaget
ml3075-Fanden tar utro brud
ml3080-Finneferd
ml4000-Sjelen på vandring (Guntramsagnet)
ml4005-Hamløper (mannbjørn, varulv)
ml4010-Gift med Mara
ml4015-De dødes messe
ml4020-Død uten tilgivelse
ml4025-Utburden får navn
ml4030-Død mor går igjen
ml4035-Deildegasten
ml4050-Rop fra vannet ("Timen er kommet")
ml4055-Sjøvetter varsler storm
ml4060-Sjøvetter gir råd
ml4065-Sjødraugene og landdraugene
ml4070-Draugen prøver rom
ml4075-Utrøst
ml4085-Havhest og sjøorm i kamp
ml4090-Fossegrimen læremester i felespill
ml4095-Nøkken som hest
ml5000-Troll liker ikke uro ("Lån meg storkjelen")
ml5005-Skyss med troll (Blessomsagnet)
ml5010-Håndhilse på troll
ml5015-Troll finner "leketøy"
ml5020-Ferge troll (Dyre Vå)
ml5050-Håp om salighet
ml5055-Huldreprest
ml5060-Jaget hulder (Den ville jakt)
ml5070-Jordmor hos de underjordiske
ml5075-Flytte fjøset
ml5080-Be huldrefolk om mat
ml5085-Byttingen
ml5090-Kone av huldreætt
ml5095-Nærsøken hulder
ml6000-Nærsøken huldrekar (tussefrier)
ml6005-Huldrebryllup på setra (Klevarsagnet)
ml6010-Fanget huldreunge
ml6015-Huldrefolk på julegjesting
ml6015A-Jul i Halten
ml6020-Takknemlig huldrekone (Barnelinden)
ml6025-Vekker folk
ml6030-Varsler om tiden ("Deka, deka Tore")
ml6035-Skjære åkeren
ml6040-Huldresoldater (Dystetromma)
ml6045-Huldrehornet (Draugen i Vallarhaugen)
ml6050-Usynlighetshatten
ml6055-Huldreku
ml6060-Huldrestuten
ml6065-Huldretjern
ml6070-Budbringer for de underjordiske ("Dild er død")
ml7000-Nisseslagsmål
ml7005-Den vesle børa
ml7010-Hevner seg
ml7015-Nye klær
ml7020-Nissen på flyttelasset
ml7050-Ringen i fisken (Polykratessagnet)
ml7060-Strid om kirketomt, byggematerialer flyttet
ml7065-Kirkebyggeren (Finnsagnet)
ml7070-Kirkeklokker
ml7080-Pesta med lime og rive
ml7085-Pesta og fergemannen
ml7090-Gjenlevende finner hverandre
ml7095-Øde hus og kirker etter pesten
ml8000-Utfor stupet
ml8005-Hjem til konas bryllup
ml8010-Skattegraving
ml8025-Røvere på setra ("Till, till Tove")
Fylker/Områder:
Ikke valgt
Akershus
Aust-Agder
Bergen
Buskerud
Finnmark
Gudbransdalen
Hålogaland
Hedmark
Hordaland
Møre og Romsdal
Nord Trøndelag
Nord-Norge
Nord-Trøndelag
Nordland
Oppland
Oslo
Rogaland
Sogn og Fjordane
Sør(Nord)-Trøndelag
Sør-(Nord)Trøndelag
Sør-Trøndelag
Telemark
Telemark?
Troms
Trøndelag
ukjent
Vest-Agder
Vestfold
Østfold
Sted:
Ikke valgt
"det Trondhjemske"
Ådal
Akershus
Åkra
Ål
Alstadhaug
Alstahaug
Alta
Alvdal
Alversund
Ålvundeid
Åmli
Åmot
Åmot (Osen)
Andøya
Årdal
Arendalskanten
Arendalsområdet
Årmotdal, Bø
Årmotsdal, Bø
Åseral
Asker
Åsnes
Åsskard
Aukra
Aure
Aurland
Aurskog
Aust-Agder
Austevoll
Avaldsnes
Avaldsnes, Førdesfjorden
Balestrand
Beiarn
Bergen
Bergens stift
Bindal
Biri
Bjelland
Bodin
Botne
Brandbu
Brandval
Breim
Bru
Brunlanes
Bruvik
Bruvik (ev. Hosanger)
Bruvik eller Hosanger
Bruvik(eller Hosanger)
Bruvik-Hosanger
Brønnøy
Buksnes
Buskerud
Bygland
Bygland, Sandnes
Byneset
Bærum
Bø
Bø, Årmotdal
Bø, Leirfjord
Bøherad
Dalane
Dalen
Dovre
Drangedal
Drevja
Dyrøy
Edøy
Egersund
Egersundkanten
Egge
Eid
Eide
Eidfjord
Eidsberg
Eidsborg, Lårdal
Eidskog
Eidskog
Eidskog, Vestmarka
Eiken
Eiker
Eikesdalen
Eksingedalen
Elverum
Eresfjord
Etne
Etnedal
Etnedalen
Evanger
Evanger, Bergsdalen
Evje
Fåberg
Fauske
Finnmark
Finnskogen
Finsland
Fjaler
Fjaler, Dale
Fjotland
Flåbygd
Flakstad
Flatdal
Flatdal, Seljord
Flesberg
Foldereid
Folldal
Forsand (?)
Forsand(?)
Fortun, Luster
Fosen
Frei
Fron
Fræna
Frøya (Froan)
Fusa
Fyresdal
Gaular
Gauldalen
Gausdal
Gildeskål
Gjemnes
Gjerdrum
Gjerstad
Gjøvdal
Glemmen
Gloppen
Gol
Gran
Granvin
Greipstad
Grindheim
Grong
Grytten, Sogge
Gudbrandsdal
Gudbrandsdalen
Gudbransdalen
Gulen
Hå
Hå?
Hadeland
Hadsel
Hålandsdal
Hålandsdalen
Hallingdal
Halsa
Haltfjilldal
Hardanger
Harkmark
Hattfjelldal
Heddal
Hedmark
Heim
Helgeland
Hemne
Hemsedal
Herdla
Hermansverk
Herøy
Hetland, Gausel
Hitra
Hjartdal
Hjartdal (Sauland)
Hjelmeland
Hjørundfjord
Hof
Hof
Hol
Hole, Ringerike
Holt
Holum
Hordaland
Hosanger
Hov i Land
Hustad
Husøy
Hvaler
Hyen
Hylestad
Hægebostad
Hægeland
Høgsfjord
Høland
Idd
Inderøy
Inderøy, Sundnes
ingen nærmere stedsangivelse
Innherad
Innvik
Jostedal
Jostedalen
Jæren
Jølster
Kabelvåg
Karlsøy
Karmøy
Kilen, Kviteseid
Kinsarvik
Kjerringøy
knyttet til Fosen
Kolbu
Konsmo
Korgen
Kragerø (Skåtøy)
Kristiansund-kanten
Krødsherad
Kvam
Kvås
Kvikne
Kvinesdal
Kvinnherad
Kviteseid
Kviteseid eller Seljord
Kviteseid eller Seljord?
Kviteseid, Brunkeberg
Kviteseid, Kilen
Kviteseid?
Kvænangen
Land
Land (Torpa)
Land, Hov
Lardal
Lårdal
Lårdal (Høydalsmo)
Lårdal, Eidsborg
Leiranger
Leirfjord
Leksvik
Lesja
Lindås
Lindesneskanten
Lindesneskanten (Sør-Audnedal)
Lista
Lister og Mandals Amts høiere Almueskole, Søgne
Lofoten
Lofoten (?)
Lofoten og Salten
Lom
Luster
Luster (Urnes)
Lyngdal
Lyngen
Lærdal
Målselv
Mandal
Mandalskanten
Meland
Meldal
Mo
Mo (Skafså)
Modum
Molde
Morgedal, Kviteseid
Mosterøy
Mykland
Namdalen
Nannestad
Nedstrand
Nes
Nes
Nes
Nesna
Nesset
Nesset (Eidsvåg)
Nesset (Eikesdalen)
Nesset(Eikesdalen)
Nesset, Eikesdalen
Nissedal
Nord Trøndelag
Nord-Aukra (øya Gossa)
Nord-Aukra, Gossa
Nord-Aurdal
Nord-Etnedal
Nord-Fron
Nord-Frøya
Nord-Norge
Nord-Odal
Nord-Rana (?)
Nord-Trøndelag
Nord-Østerdal
Nordfjord
Nordfold
Nordhordland
Nordland
Nordmøre
Nordsømna
Nordsømna, Torget
Numedal
Odda
Oddernes
Offersøy, Tjøtta
Ofoten
Ogndal
Oppdal
Oppland
Oslo
Overhalla
Råde
Rakkestad
Rana
Randesund
Rauland
Rendal
Rendalen
Rennesøy
Rindal
Rindal?
Ringebu
Ringerike
Ringerike, Hole
Ringerike, Norderhov
Ringsaker
Rissa
Rogaland
Rollag
Romerike
Romsdal
Romsdal (Gjelsten)
Romsdal (Miøy)
Romsdal (Otrøy)
Romsdal, Vistdal
Rovde
Ryfylke
Rælingen
Rødenes
Røldal
Rømskog
Røyken
Salangen
Saltdal
Saltdal eller Fauske
Salten
Samnanger
Sand
Sand?
Sandar
Sande
Sandsvær
Sandøy
Sauda
Sauherad
Sel
Selje
Seljord
Seljord, Flatdal
Seljord, Svartdal
Seljord. Flatdal
Seljord?
Sem (Slagen)
Setesdal
Sigdal
Sigdal
Sigdal/Eggedal
Sirdal
Skafså
Skånevik
Skåre
Skiptvet
Skjerstad
Skjold
Skjørn
Skudenes
Slidre
Snertingdal
Sogn
Sogn og Fjordane
Sogndal
Sokndal
Soknedal
Solør
Solør Finnskog
Spangereid
Stadsbygd
Stavanger
Stavanger, Tasta
Stavangerkanten
Steigen
Stjørdal
Stjørna
Stoksund
Stor-Elvdal
Stord
Strand
Stranda
Strandvik
Straumsnes
Stryn
Suldal
Sunndal
Sunndalen
Sunnfjord
Sunnhordland
Sunnmøre
Sunnylven
Surnadal
Søgne
Sømna
Søndeled
Søndre Høland
Søndre Land
Sør(Nord)-Trøndelag
Sør-(Nord)Trøndelag
Sør-Audnedal
Sør-Aurdal
Sør-Fron
Sør-Frøya
Sør-Odal
Sør-Rana
Sør-Sømna
Sør-Trøndelag
Sør-Varanger
Sørfjorden
Sørfold
Sørum
Søvassdal
Telemark
Telemark?
Time
Time?
Tjølling
Tjøme
Tjøtta
Tjøtta, Offersøy
Tolga
Torpa
Torvastad
Toten
Tovdal
Tresfjord
Treungen
Troms
Troms?
Tromøy
Trondheim
Trysil
Tydal
Tynset
Tysfjord
Ukjent
Ullensvang
Ulstein
Ulvik
Urnes
Urnes, Hafslo
Uvdal
Vågå
Vågå eller Sel
Vågan
Valdres
Valdres, Ringerike, Telemark, Voss
Våle
Våler
Valestrand
Valle
Vang
Vang i Valdres
Vangsnes
Varadlsøy
Vardal
Vatnsbygda, Fauske
Vats
Vefsn
Vefsn, Klubben
Vefsn, Sømna
Vega
Vegårshei
Veitastrond
Veitestrand
Velfjord
Vennesla
Verdal
Vesna
Vest-Agder
Vestby
Vesterålen
Vestfold
Vestnes
Vestre Gausdal
Vestre Slidre
Vestre Slidre, Egge i Lomen
Vevelstad
Vigmostad
Vik
Vikna
Vinje
Vinje
Volda
Voss
Vossestrand
Vrådal
Værøy
Ytre Rendal
Ytterøy
Øksendal
Øre
Ørsta
Østerdal
Østerdalen
Østfold
Østmarka
Østre Moland
Østre Slidre
Øvre Eiker
Øvre Eksingedal
Øvrebø
Øyer
Øyestad
Øyfjell, Rauland
Øyslebø
Øystre Slidre
Samler:
Ikke valgt
A. B. Larsen
A. B. Larsen jr.
A. B. Larsen senior
A. Bjørndal
A. E. Vang
A. H. Standnes
A. Leiro
A. Monrad
A. Mørch
A. Røstad
A. Schneider
Aagot Holst
Amund B. Larsen jr.
Andreas Faye
Andreas Leiro
Andreas Mørch
Andris Eivindson Vang
Anna Monrad
Anton Røstad
Arne Garborg
Asbjørnsen og Moe
August Krogh
August Schneider
B. Alver
Brynjulf Alver
D. Thorsen
Dagmar Blix
Dina Thorsen
E. Bækkestad
E. Ellingsen
E. Grimstad
E. Kruken
E. Langset
E. Mjaatveit
E. Preuss
E. Ruud
E. Snedkersveen
E. Vegusdal Eriksen
Edvard Grimstad
Edvard Kruken
Edvard Langset
Edvard Ruud
Eirik Eide eller Tomas Kvammen
Eivind Kvålen
Elin D. Holter Frøyset og Helge Frøyset
Elin Frøyset og Helge Frøyset
Elin Holter Frøyset og Helge Frøyset
en ung kvinne på Halsenø, v/Niels Juel
Engebret Færden
Enok Wangberg
Erik Humlegaard
Erling Vegusdal Eriksen
Finn Myrvang
Fr. Lowzow
G. Frette
G. Kivle
G. Noddeland, Kristiansands stiftsseminar
Guri Lomundal
H. A. Aabø
H. A. Rødland
H. Bahr
H. Delgobe
H. Edvardsen
H. H. Nordbø
H. J. Aall
H. N. Tveiten
H. O. Opedal
H. Opedal
H. Opedal?
H. Ross
H. Skirbekk
H. Sødal
Halldor O. Opedal
Halldor Opedal
Hallvard Lid
Hans A, Rødland
Hans Flaten
Hans Hansen Pillarviken
Hans Reusch
Hans Ross
Harald Bahr
Harald Tveit
Håvard Skirbekk
Hermann Aune
I. Berge
I. Hoff
I. Kleiven
I. Mortensson
I. P. Broch
Ida Kinck
Ingrid Nauthella
Ivar Aasen
J. A. Samuelsen
J. Agerholt
J. Brochmann
J. Bugge
J. Byrkjeland
J. Dehli
J. E. Thaasen
J. Fridtun
J. Hveding
J. Løvland
J. Løyland
J. Løyland etter oppskrift av Olav O. Rysstad
J. M. Ingebrigtsen
J. Moe a.o.
J. Moe?
J. Mykletun
J. Skar
J. Skogvold
Jakob A. Samuelsen
Jakob Andr. Samuelsen
Jakob Bugge
Jens Gimnes
Jens Haukdal
Joh. Th. Storaker
Johan Agerholt
Johan Fritzner
Johan Hveding
Johan Skrindsrud
Johan Th. Storaker
Johannes Skar
Johannes Th. Storaker
Johs. Buset
Jon Flatabø
Jon Løyland
Just Qvigstad
Jørgen Moe
K. Bing
K. Bjørgaas
K. Braset
K. Hermundstad
K. Liestøl
K. Loupedalen
K. Loupedalen?
K. Nauthella
K. Strompdal
K. Weel Engebretsen og Eivind Johansen
K. Weel Engebretsen og Erling Johansen
Kaare Svalastoga
Karl Førlandsaas
Kjell Bondevik
Kjellaug Bø
Kjetil A. Flatin
Knut Bjørgaas
Knut Hermundstad
Knut Liestøl
Knut Loupedalen
Knut Loupedalen?
Knut Nauthella
Knut Srompdal
Knut Strompdal
Kristen Weierholt
Kristian Bugge
Kristian Østberg
L. H. Nordby
L. H. Nordbye
L. Hystad
L. M. Fjellstad
Lars B. Sehl
Lars Lid
Lars M. Fjellstad
Lars Os
Lars Søreide
Louise Storm Borchgrevink
Louise Storm Borchrevink
Ludvig Johnsen
Lyder Kvantoland
Lærer Vik
M. Aurom
M. B. Landstad
M. Hjertaas
M. Søtvik
M.B. Landstad
Magne Aurom
Marta Krogsrud
Martin Bjørndal
Matea Søtvik
Mathias Hjertaas
Mathias Ryssdal
Matias Ryssdal
Maurits Fugelsøy
Moltke Moe
N. C. Christensen
N. Grinde
N. P. Vigeland
NFS Moltke Moe
Nikka Vonen
Nikolai R. Østgaard
Nils H. og Arne H. Magerøy
Nils Magerøy
Nils O. Ravnaa
Nils P. Vigeland
O. Grønlie
O. H. Westhassel
O. J. Tytlandsvik
O. K. Ødegaard
O. M. Oleson, Iowa
O. Matson
O. O. Skildheim
O. R. Eivindsen
O. R. Elfervig
O. Rekdal
O. Røst
O. Stranna
O. Svare
O. T. Olsen
Ola Holen
Ola Ryssdal
Ola Sandnes
Ola Talleråshaugen
Olav H. Skolås
Olav Hanssen
Olav Jarl Gahre
Olav Nilsen
Olav Nordbø
Olav Rekdal
Olav Sande
Olav Skjerpe
Olav T. Vinje
Olava Moe
Ole H. Ødegaard
Ole Hansen
Ole J. Rong d. y.
Ole J. Rong jr.
Ole L. Læknes, amtsk. Eiker
Ole Matson
Ole Smed
Olga Knutsen
P. Chr. Asbjørnsen
P. Chr. Asbjørnsen og J. Moe
P. Chr. Asbjørnsen?
P. Eiesland
P. Fladlien
P. Lunde
P. M. Søegaard
P. Nielsen
Peder Fylling
Peter Lunde
R. Berge
R. Løland
R. Mo
R. Svare
R. Th. Christiansen
Ragnvald Mo
Ragnvald Moe
Rasmus Flo
Rasmus Løland
Reidar Djupedal
Reidar Th. Christiansen
Rigmor Frimannslund
Rikard Berge
Ruth Hult
S. Nergaard
S. Olsen Opheimsjorde
S. Sørensen
sendt til Fedraheimen
Sigurd H. Unneberg
Sigurd Neergaard
Sigurd Nergaard
Sjur Bøyum
Sophus Bugge
Spohus Bugge
Svale Solheim
Sven B. Pedersen
T. Bergstøl
T. Flatin
T. Hannaas
T. Hoff eller L. H. Nordby
T. Liestøl
T. Mauland
T. Rinden
T. Skolmen
Theodor Morch
Thomas Barth
Tor Skiftun
Tore Bergstøl
Torkell Mauland
Torleiv Aakre
Torleiv Hannaas
Torvald V. Eskvam
Tov Flatin
Ukjent
V. Riksheim
V. Ullmann
W. Svensen
Informant:
Ikke valgt
"Gamle Synnve"
"Moer Dreyer"
A. Lysgaard
A. Nordal
A. Stana
Aanon Knudsen
Aasmund Aaknes
Aasmund Nordgarden
Abigel Nilsdotter Stokkeland
Abigel Stokkeland, f. 1844
Abraham Geitlestad
Abraham Ivarson Ubåstad
Abram Iverson Ubostad
Adrianna Korgen
Agnes Dyste
Agnet Stomlein
Albert Nilskog
Alette Jakobsen
Alette Jakobsen Eiken
Amalie Tobiassen
Amund Bråten
Anders Bergfjord
Anders Krosshaug
Anders Olsen Grefsrud
Anders Rognkleiva
Anders Stokka
Andrea O. Sandnes
Andreas Røste
Andres Olson Grefsrud, f. 1864
Andres Øyo
Andria M. Solbrekken, f. 1852, d. 1945
Andrine Klægstad
Ane Elisabeth Eiteraa
Ånen Valand
Anfin Berge
Ann Tronsdtr. Gravem etter Hælg Olsdtr. Kalløra
Anna Arnsen
Anna Bakken
Anna Olsdotter Mikkelsen
Anna Olsen Våg
Anna Rateig
Anne (Sundbøhaugen) Kvåle
Anne Andersdotter Folkestad
Anne Askeland
Anne Bratterud
Anne Golid
Anne Golid?
Anne Gunnleiksdotter
Anne i Espelibrøta f. 1845, d. 1939
Anne i Espelibrøta, f. 1845
Anne Jordgrav
Anne Jordgrav etter Jens Russodden
Anne K. Eikre, 1830-1906
Anne Kvåle
Anne Mule
Anne Sundbøhaugen Kvåle
Anne Tarjeisdotter Staulen
Anne Torsteinsdotter Hermundstad
Anton Dørrvikja
Anton og Simon Toft
Anton Sivertsa
Anton Toft
Arne Haugen d. e.
Arne Haugen d.e.
Arne Revling
Arne Sødahl
Asbjørn Olavsson Snarteland
Aslak Braaten
Aslaug Askedalen
Aslaug Uvdal
Assar Raaksvaag
Aug. Åstebøllien
August Holm
B. Rusdal
Barbro H. Skjefte, f. 1858, d. 1941
Beate Moe
Begga Nesheim
Bendik Sveigdalen
Bendik Sveigedalen
Beret Bakken
Berit Andersdotter Ur'n
Berit Andersdotter Urn
Berit Jakopsdotter Øydgarden, f. 1856, d. 1946
Bernt Gitlestad
Bernt Livgard
Berta Gubås
Bina Flønes
Birger Thoresen
Bjønn Aasen
Bolette Hansdtr. Lunde
Borgny Nes
Bottolv Larssøn Hemre
Brita Ekse
Brita Odland
Brynte Rambøl
Brytteva Nesheim
Constanse Hansen
Constanse Hansen, 69 år
David Davidsen
Didrik A. Ferkingstad
Dina Hægbostad
Dina Thorsen
Dortea Ravatn
E. M. Færden
Edvard Kummernes
Edvard Moe
Edvin Figenschau
Edvin Nybakk
Eilert Olsen
Einar O. Kasta
Eivind Aamland
Eivind Aarlia
Elen Jonsen
Elen Kristensdtr. Fladsetøy
Elen Rolleivstad
Elen Strompdal
Elias Dyrland
Eliseus Lomsdal
Eljas Handå
Elling Furuhaaugo
Elling Urkegjorde
Else Ellingsen etter "gamle faster Mari", dvs. Inger Maria Olsdatter Wager
Emil Fredheim
Emil Johanson Djupedal
Emil Saura
en gammel mann
en mannlig tjener
Endre Jonassøn Vindheim
Engebret Christiansen Askjem
Engebret Hegge
Engebret Hilmisplasse
Engebret Hilmisplasse, ca 70 år
Erik Dokka
Erik Homo
Erik Jonson Steien etter bestemora Brit. Olsdtr. Kvam
Fredrik A. Fosse
Fridtjof Øvrebø
Fru M. Ullmann
Gabriel Oftebro
Gjartrud Eltun, f. 1870, d. 1933
Gjartrud Olsdotter Eltun
Gjartrud Olsdotter Eltun, f. 1870
Gjartrud Strand
Gjert Aarmoti
Gl. Md. Lysgaard
Gonil Vøln (Vollen)
Gonnar Plassen etter bestefaren Einar Utbråtåen
Grunde Knutsson Austegarden
Gudbrand Nygard
Gudmund Aukland
Gulbrand Tallmoen
Gullik Fagerholt
Gullik Sandvik
Gunhild Bru
Gunhild Kyrkjebakken
Gunhild Kyrkjebakken, f. 1863, d. 1947
Gunhild Vaardal
Gunleik Firingen
Gunnaar Vestrus
Gunnar Fitje
Gunnar Frette
Gunnar Godlid
Gunnar Liè
Gunnar O. Røysland
Gunnar Plassen
Gunne Fjetland
Gunnhild Holum
Gunni Torhus
Gunnild Røbakk
Gunnuv Liè
Gunvor Suigard
Guri Finnset
Guri Finnset, 83 år
Guri Grøv
Guri Lomundal
Guri N. Snortheim
Guri Robøle
Guri Snortheimsbakko
Gustav Tobias Nerison Utvik
Guttorm Brække
Gyro Knutsdotter Austegard
H. Sund
Halfrid Husje
Hallvard Pederson Almskaar
Hallvor Knutsson Aakre
Hallvor Steinsson
Halvor Dalen
Halvor Gugarden
Halvor Lie
Halvor Skogen
Halvor Sveen
Hans Agerjordet
Hans Eidnes
Hans F. Farstad
Hans Hagen
Hans Johannesen
Hans Myrer
Hartvik Laukholm
Håvard Knutson Hermundstad, f. 1858, d. 1942
Hella Golieds mor
Henrik Før
Henrik Før, d. 1935
Hæge Kastedalen
Hæge og Anne Skolås
Inge Lognsjølien
Ingebjørg A. Hermundstad
Ingebjørg A. Kaasa
Ingebjørg A. Kasa
Ingebjørg A. Kasa, f, 1877
Ingebjørg H. Lilletun
Ingebjørg Larsdotter Øydgarden, f. 1847, d. 1936
Ingebjørg Lisle Aasheim
Ingebjørg Lisle Åsheim
Ingebjørg Torgersdotter Bakke, f. 1859, d. 1944
Ingebjørg Urheim
Ingeborg Andersdatter Ringstadeie
Ingeborg Beite Nordbø
Ingeborg Selland Ekkjevik
Inger Marie Falle
Ingeri Friderichsdatter (Lars Sørensens mor)
Ingerid Gjernes
Ingerid Tveitane
Ingjeber Lona
Ingjiber Aarmoti
Ingjiber Næset
Ingri Friderichsdatter
Ingvald og Berta Gullbrå
Isak Utro
Ivar Fykse etter Olav A. Lofthus
Ivar Hansen
Ivar Nilson
Ivar Olson Åram
Ivar Væslejorde
Iver B. Lyngstad
Iver E. Lyngstad
Iver Offernes
Iver P. Bollid
Jac. Myklebust
Jakob Austbø
Jakob Setberg
Jens Bekk
Jens Hansen
Jensine Ferset
Jo Persa Tørrem
Johan Beck
Johan Fosse
Johan Jonson Høllen, f. 1842
Johan O. Bruvold
Johan Olson
Johanna Bårrfjord
Johanna Øyås
Johannes Bjordal
Johannes J. Bevre etter mora Randi Bevre
Johannes Lavoll
Johannes Myrmo
Johansen
John Reiten
Jon Myre
Jon O. Hæjjæm
Jon Olavsson Neset
Jon P. Romundstad
Jon Skaalen
Jon Støle
Jon Utbråtåen
Joren Høye
Jorond Jonsdotter Skåmedal
Joronn Bjønnemyr
Jorund Verpe
Josefine Person
Josefine Stormli
Jul. Knutsrud
Julia Strompdal
Julius Nygard
Jøran Vika
Jørgen Austbø
Jørgen Knutson Hermundstad
Jørgen L. Horvei
Jørgen Moe
Jørgen Nilsen Golieds bestemor
Karelius Millommon
Karen Andersdtr. Fladsetøy
Karen Dimna
Karen Nielsdatter
Karen Nielsdatter ("Kari Præstedatter")
Karen Nielsdatter og ektemannen Søren Tostensen
Karen Nybakk
Karen Rognrygmo
Kari Kvaale
Kari O. Austegarden
Kari Olsdotter Grihamar, f. 1874, d. 1934
Kari Staffshølt
Kari Svelle 12 år
Karina Feøy
Karl Enoksen
Karl Østbyes kone
Karl Østbys kone
Karl Øverås
Karolina Hagfors
Karthon Håland
Kaspar Eskeland
Kasper Syre
Katrina Ryngøye
Kjersti Haugland
Kjersti Lillegård
Kjetil Snartland etter Olav Asbjørnson
Kjærsti Haugland
Knud Nilsen Kjønden
Knud Svedal
Knut Eilivsson Grjote
Knut Knutsen Brenna
Knut P. Aakre
Kristen Mardal
Kristen Sørensson
Kristi Hammersland
Kristi Nordigard
Kristi Olsdatter Gravem
Kristian Engen
Kristian Kvammen
Kristian S. Barstad
Kristian Sigbjørnsen Barstad
Kristine Johannesdotter Karlsrud
Kristine Johansdotter Karlsrud
Kristine Ryebakken
Kristine Skog
L. Eskeland
L. W. T. Gard
Lars F. Gravem
Lars Hansen Svedserud
Lars Hansen Svendserud
Lars Hjelle
Lars Ingebrigtsaa Torvik
Lars J. Nesheim
Lars Johan Liknes
Lars Krogh
Lars Kvarekvaal
Lars Larsen Røynstrand
Lars Liestøl
Lars M. Røynstrand
Lars Ulvik
Lars Uppstad
Lars Utgård
Laurants Tveitsund
Leif Kvilhaug
Lisabet E. Kamsvaag
Lisabet E. Kamsvaag etter bestemora
Liv Bratterud
Lorense Buran, 70 år
Lyth Hole
M. Salomonsen
M. Skogekker
Mads Hukkelbeg
Magnhild O. Mogstad
Magnhild O. Mogstad etter mora Ingebjørg Skralthaug
Magnild og Marit O. Mogstad etter mor og bestemor
Magnus Tvedten
Magret Borgjæ
Margarete Ellingbø
Margit Bakken
Margit Bjønnfell
Margit Bjønnfell etter faren
Margit Kjetilsdotter
Margrethe Løchen
Mari Bjønnfell
Mari Kyrkjestugu
Maria E. Oppdølshagen etter Maria Aasgaard
Maria Ougland
Marie S. Glærum
Marit E. Hermundstad
Marit Grønset
Marit Hulluvolla
Marit Ljosland
Marit Olsdtr. Dallabakkaa etter Martinius Kallset
Marit Olsdtr. Romfo
Marit P. Skaret
Marit Pålelien, f. 1871
Marit Pedersdotter Skaret
Marit S. Glærum
Marja Gimnes
Markus Aalo
Markus M. Hustad
Marta Baardsdtr. Ulset etter mora Ane Ingebrigtsdtr. Ulset etter si mor Marta Rognskog
Marta Baardsdtr. Ulvset
Martin Blybakken
Martin Lundstein
Martin Møst
Mathea Einbu
Matias Jarstad
Mattias H. Gjermundstad
Melchior Yttri
Mikkel Eilivsen
Mikkjel i Brattebrøta
Milla Iversdatter Holstad
Mons Hanssen Rong
mora, Beret Bakken
N. K. Storaker
N. O. Fanebust
N. Rosseland
Neri Svandalsflona?
Nils Grønvik
Nils Larsen
Nils Magerøy
Nils Nydal
Nils O. Vindingstad
Nils Olson Vindingstad, f. 1863, d. 1941
Nils Røydland
Nils Tveiten
Nils Ursin
Nils Vindingstad, f. 1863
O. Bjørnstad
O. E. Påske
O. G. Haugene
O. Hagevold
O. Løken
Ola A. Sausjord
Ola Amundsson Svanheim etter bestefaren
Ola B. Settem
Ola B. Settæm
Ola Berntsen Kil
Ola Bersvensaa Settæm
Ola Bærsvensaa Settæm etter Johannes K. Kaarssnes
Ola Dalshagen
Ola Enberget
Ola K. Lykken
Ola K. Rudi
Ola Karlsrud
Ola Mikjelson Tomtene
Ola N. Gausaaker
Ola Nygaard
Ola O. Hola
Ola O. Langset etter tjenestjenta Ane Jonsdtr. Slaaen som hadde hørt det av Ola Vikaa
Ola Olsen Skogen
Ola Olsen Skogen, f. 1847
Ola Olsson Sveji
Ola Olsson Sveji f. 1847, d. 1937
Ola Olsson Sveji, f. 1847
Ola Olsson Sveji, f. 1847, d. 1937
Ola Robøle
Ola Rommundstad
Ola Romundstad
Ola Sjelbreihaugen
Ola Sørensen Løset
Ola Tomtene
Olaus Islandsmoen, f. 1873
Olaus Islandsmoen, f. 1873, d. 1959
Olav Bjønnflatinn
Olav Bjørnsson Kaste
Olav Dalen og Aaste Espeli
Olav Dalen?
Olav Eivindsson Austad
Olav Grasberg
Olav Hauge-Mæland
Olav K. Vikeli
Olav Monen
Olav Persson Hamre
Olav S. Haugen
Olav Tjønnstaul
Olav Tjønnstaul etter Anne Golid
Olav Vinje
Olav, Født i Aaserald, Garnisonskarl fra Xsand.
Ole Andersen Storvik
Ole Anfinsen Aarebergsbotnen
Ole Arnfinnsøn Refsdal
Ole E. Påske
Ole Flaaten
Ole Gunnarsen
Ole Haagensen
Ole Islandsmoen f. 1855
Ole K. Hjelvik
Ole L. Læknes
Ole Olsen Hille
Ole Olsen Vangestad
Ole Pedersen Bjeldaanes
Ole Pedersen Marken
Ole Solstein
Ole Standal
Ole Tøtlandsmoen
Ole Veset
Olea Nesteby
Olina Y. Opsal
Orm Him
P. Sundvor
P. Th. Aasmundstad
Paal Lio
Paul Voxeng
Pauline Pedersen
Pauline Øfsteng
Paulus Andresen Inntian
Peder Pedersen
Per Mork
Per Olsson Øyråker, f. 1858, d. 1945
Per Olsson Øyråker, f.1858, d.1945
Per Skaar
Per Øyraaker
Per Øyraaker, 73 år
Petra Gjersøyen
Petra Rønning Ølsås
Petter Amundsen Lillebø
Petter Hællsta
Petter Olsen
Petter Rand
Ragna I. Haugen, f. 1840, d, 1937
Ragna I. Haugen, f. 1840, d. 1937
Ragndi Bjørnsdotter Røllong f. 1863
Ragndi Bjørnsdotter Røllong f. 1863, d. 1935
Ragndi Knutsdotter Kyrkjevoll, f. 1862
Ragndi Moen
Ragndi Rudlang
Ragnhild Bergo
Ragnhild Delvika
Ragnhild Rindhølen
Rakel Nordbø
Randi Holt
Rangdi Knutsdotter Kyrkjevoll
Rasmus Jora
Reinert Guren
S. L. Oftedahl
Salve Aarli
Salve Løland
Sara Amundsen Høyland, f. 1841
Såvi Vråli
Såvi Vrålid
Sebulun Gulbrandsen, Edvard Ruuds bestefar
Sigrid Endresdotter Syltevik, f. 1852, d. 1951
Sigurd Heia
Simon Toft
Sivert O. Torvik
sjømenn på korvetten "Ørnen"
Stina Daløy
Stine Johannesdotter Leivdal
stud.med. Yttri
Svein i Ur'n
Svein i Urn
Svein Skjeldås
Sven Dale
Synneva Gjerde
Syver Andreassen
Syver Opheimsbakken
Søren Eikeskogen
Søren Hellum
Søren Skræosen
Tåmås Årmoti
Telleiv Rolvsson Harstveit
Th. Bratteteig
Theodor Broch
Theodor Linner
Tomås Aarmoti
Tomas Bøen, f. 1883
Tone Kivle
Tone Kivle etter Guro Trassimot
Tone Kivle, etter faren Olav Kivle
Tone Sesvold
Tonje Kvastod
Tor Havskøllt
Torbjørg Midtbøen
Torbjørg Osen
Torger Larsson Kollstad
Torger Larsson Kollstad, f. 1863
Torger Larsson Kolstad, f. 1863
Torjus Haugom
Torjus Røyneland
Torjus Sivertsen
Torkjell Bjørnsson Skåmedal
Torleiv Kampen, f. 1857
Torleiv Rye, f. 1866
Torstein Størkson Røvik etter "Gammel-Knut" Grønset
Tølløv Krossvegjen
Ukjent
Ulrik Ulrikson
Valborg-Anna Bløfeta
Vilhelm Berge
Ynbær Kristensdotter Settæm
Øli Harstveit
Østen Sørebø
Årstall:
Ikke valgt
1832
1833
1837?
1838
1839
1840
1840-50
1842
1842-43
1842-43?
1842?
1843
1843-1844
1845
1846
1846?
1847
1850
1850-60
1851
1854
1856
1858
1859
1863
1865
1866
1867
1870
1871
1872
1874
1874(?)
1875
1876
1876-77
1876?
1877
1878
1879
1880
1880 eller 1883
1880-årene
1881
1882-1883
1882-83
1884
1886
1888
1889
1891
1892
1893
1895
1898
19. juni 1918
1901
1903
1904
1905
1907
1908
1909
1910
1911
1912
1913
1914
1915
1916
1917
1917-18
1918
1919
1920
1920-21
1920-30
1921
1921-22
1922
1923
1923-1924
1923-24
1923-29
1924
1924-1925
1924-25
1925
1925-26
1926
1926(?)
1926-27
1927
1928
1928-1929
1928-29
1929
1929-1930
1930
1930-31
1931
1932
1933
1934
1935
1936
1937
1938
1939-1940
1942-45
1943
1944
1950
1951
1952
1953
1954
1959
1968
ca. 1838
ca. 1840
ca. 1845
ca. 1850
ca. 1870
ca. 1876
ca. 1881
ca. 1900
ca. 1925
ca. 1930
ca. 1940
sendt Asbjørnsen 188
sendt Bahr i 1887
sendt M. Moe 1879
sendt M. Moe 1880
sendt til M. Moe 188
ukjent
ukjent dato